Kalendarz

 •  

  Drodzy Mieszkańcy Gminy Widuchowa… 

  Zbliża się 26. Finał WOŚP. Dziękujemy za Państwa dotychczasowe zaangażowanie i jak co roku zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie przy organizacji kolejnego finału.

   Prosimy o przynoszenie rzeczy, które w dniu 14 stycznia 2018r. będziemy mogli wystawić na licytację lub zasilić nimi loterię fantową. Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć kawiarenkę  w postaci słodkiego wypieku lub w jakiejkolwiek innej postaci wesprzeć WOŚP będzie nam niezmiernie miło.   W dniu finału  liczymy na Państwa obecność,

  W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt ze sztabem 26 FINAŁU WOŚP.

   

                                                                                                Sztab 26 FINAŁU WOŚP

                                                                                                p.Danuta Winnik

                                                                                                p.Mariola Żaczek

                                                                                                p.Magdalena Sosińska

                                                                                                p.Katarzyna Wierzchowska

 • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

  "Czy to jutro , czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś"
  Miękki , puchaty i taki z łatką. 25 listopada święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

   24 listopada uczniowie klas 0a i 0b uczcili to święto. Dzieci przyniosły do szkoły swoje misie. Przygotowały kanapki z miodem i czekoladą.  Oglądały i słuchały bajki o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku. Wykonały prace plastyczne i lepiły z gliny.Śpiewały piosenki i bawiły się przy muzyce.To był bardzo miły dzień. 

  wychowawczynie Katarzyna Wierzchowska , Małgorzata Ścierzyńska
 • UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGOŚCI

  Dnia 14 listopada 2017 r. w naszej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandarów szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego, natomiast część artystyczna wprowadziła nas wszystkich w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie naszej szkoły  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

  To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH

  DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIDUCHOWEJ

  W DNIU 7 GRUDNIA 2017 r.

  NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

  Rozpoczęcie Kiermaszu godz. 15.30

  W czasie kiermaszu uczniowie poszczególnych klas będą sprzedawali swoje własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne, ciasto

  Uczniowie klas 1-3 SP - przedstawią pastorałki i kolędy

  Rada Rodziców prowadzić będzie kawiarenkę w której będzie można napić się kawy, herbaty i zjeść pyszne ciasto

   

  ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE  WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY WIDUCHOWA

   

  WYWIADÓWKA

  W tym dniu odbędzie się wywiadówka na której zostaną przedstawione oceny z zachowania i przewidywane oceny na semestr z poszczeólnych przedmiotów.

  Spotkanie 1-3 z nauczycielami o godz. 16.00

  Spotkanie 4-7 SP i 2-3 Gim o godz. 17.00

  Zakończenie wywiadówek i kiermaszu 19.00

   

 • ANDRZEJKI

  30 listopada uczniowie klasy 0b obchodzili Andrzejki. Tego dnia sześciolatki rozmawiali o tradycjach związanych z tym dniem. Układali buty, przekuwali serca wróżąc sobie dorosłe życie. Wszyscy brali udział we wróżbach "Numer życia", "Kolor życia".
  Andrzejki można uważać za udane. Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, iż w klasie zagościł radosny nastrój.
                                                                                                                                      wychowawca Katarzyna Wierzchowska

   

                                                                                 G A L E R I A

 • Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Ludowych


       W czwartek 23 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się I Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Ludowych. Organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie „Nadodrzańskie Klimaty”, które przystąpiło do projektu w ramach programu "Społecznik - zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych" pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. 
       W przeglądzie wzięły udział dzieci z naszej szkoły oraz z Gminnego Przedszkola   w Widuchowej. Cieszyło nas ogromne zainteresowanie uczestników przeglądu, bo na scenie wystąpiło ponad 60 dzieci. Wszystkie zostały nagrodzone medalami, dyplomami i drobnymi upominkami.
  Naszą szkołę reprezentowało 6 zespołów: ,,Róże Trzy” w składzie: Ala, Ola i Nicola, ,,Stokrotki i Maczek” – Weronika, Madzia i Heniu, ,,Bordowe Hiacynty” – Oliwia, Amelka, Zuzia, Ola, Maja, Filip i Bartek, ,,Ludowe Dzieci” – Otylka, Karolinka, Roksanka, Julia, Nathaniel i Kuba, ,,Błękitne Kwiatuszki” – Pola, Agatka, Ala, Natalka, Maja, Amelka i Michasia, oraz zespół chłopaków z klasy II w brawurowo zatańczonym tańcu ,,Trojak”.
      Występom tanecznym i wokalnym najmłodszych artystów kibicowali rodzice  i mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście z Panią Wójt Anną Kusy – Kłos. Wzruszenia nie kryła Barbara Szczawik- Prezes Stowarzyszenia „Nadodrzańskie Klimaty”, która podziękowała dzieciom, rodzicom i przede wszystkim opiekunom zespołów za przepiękny nastrojowy wieczór.  

           Głównym celem projektu było:  
  • Poznanie, promowanie i kultywowanie ludowych tradycji w postaci nauki tańców, piosenek i przyśpiewek ludowych
  • Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości artystycznej u dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym oraz wśród dorosłych mieszkańców gminy.
  • Integracja dzieci z różnych szkół i przedszkoli.
  • Integracja pokoleniowa środowiska lokalnego.   

   Powstanie w ubiegłym roku naszego Dziecięcego Zespołu Ludowego "Niezabudki" i jego pierwsze publiczne występy były niewątpliwie sukcesem, który pobudził do dalszych działań organizatorów przeglądu, czego efektem jest zrealizowanie nowego pomysłu artystycznego. Warto zatem nie tylko przyglądać się tej inicjatywie, ale udzielić jej wszechstronnego poparcia. Bezcenne są bowiem zapał, zaangażowanie i spontaniczna radość towarzysząca twórczości ludowej która połączyła pokolenia w naszej Gminie.
      I Przegląd Dziecięcych Zespołów Ludowych poprzedzony został warsztatami poprowadzonymi przez członków Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie". 
       Wzięli w nim udział uczestnicy Przeglądu. Przez pięć godzin dzieci i nauczyciele bawili się poznając piękno i urok naszej rodzimej kultury. W jej tajniki wprowadzili uczestników prowadzący warsztaty - Ewa Ott-Kamińska - dyrektor artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie, choreograf, instruktor tańca ludowego, muzyk, pedagog oraz Krzysztof Kamiński - dyrektor muzyczny ZPiT Szczecinianie, muzyk i pedagog. 

 • 11 LISTOPADA

  W dniu 14 listopada uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali apel z okazji Święta Niepodległości. Apel rozpoczęli polonezem, a następnie odbyła się część artystyczna wraz z pieśniami patriotycznymi.
  W uroczystości wzięli udział: pan Dyrektor, rodzice oraz uczniowie klas 0 - III. Było bardzo uroczyście i podniośle. Dziękujemy wszystkim za udział.

                  Uczniowie klasy drugiej oraz klas trzecich a i b wraz z wychowawczyniami B. Gołąb , D.Winnik , M. Żaczek .

  G A L E R I A

 • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

  W dniu 26.10.2017 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Pięknego Czytania.Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży.
  W rywalizacji wzięli  udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum ogółem  5 uczestników.

   

  Oto szczegółowe wyniki:

   

  Szkoła Podstawowa

  1. miejsce – Nikola Kaczor kl. Va

  2. miejsce -  Kaja Woźniak kl. IVb

  3. miejsce -  Anna Kałuża kl. VIb

   

  Gimnazjum

  1. miejsce -  Paulina Augustyniak kl. IIIC


      

 • Podziękowania dla rodziców

  Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom za wspomaganie Szkoły w organizowaniu uroczystości  szkolnych :

  Dni Żurawia, Festiwal piosenki angielskiej"EyE", Dzień Niepodległości Polski

  Stanisław Domaradzki

   

   

 • ŚNIADAJE DAJE MOC

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji, mają siłę do zabawy. Od kilku lat uczniowie klas 1-3 naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc”. W tym roku po raz pierwszy do udziału w programie zostały zaproszone maluchy z zerówek.  Wczoraj 8 listopada wszyscy zasiedli do wspólnego zdrowego śniadania, przygotowanego ze zdrowych produktów .

                                                                                                                          Szkolny koordynator M. Żaczek

     G A L E R I A

                                               

                                            

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

   

  UWAGA RODZICE

  Informujemy, że dnia 9 listopada 2017 o godz. 17:00 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE Z RODZICAMI.

  ZEBRANIE RR odbędzie się w sali 202 o godz. 18:00.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • WYCIECZKA DO BERLINA

  3 listopada 2017 r. moja klasa 5a, klasa 5b i 7a wraz z wychowawczyniami Anną Kuchcik, Dorotą Kuc-Sauter i Beatą Sołtysiak, panią sekretarką oraz trzema mamami pojechaliśmy na wycieczkę do Berlina.
              Spod szkoły wyjechaliśmy około godz. 8.15. Jako pierwsze zwiedziliśmy niemieckie Muzeum Pergamońskie, w którym znajdują się zbiory starożytnej architektury. Później zwiedziliśmy Akwarium składające się z trzech poziomów. Na pierwszym były ryby i morskie zwierzęta, na drugim gady i płazy, a na trzecim owady i pajęczaki. Następnie byliśmy w budynku niemieckiego parlamentu – Bundestagu. Na szczycie budynku znajduje się szklana kopuła, z której oglądaliśmy panoramę Berlina. Po wyjściu z parlamentu dołączyła do nas pani przewodniczka i zwiedziliśmy z nią kilka atrakcji turystycznych Berlina, tj. Bramę Brandenburską, pozostałości po Murze Berlińskim, metro i Sony Center. Pani przewodnik pokazała nam równeż wieżę telewizyjną w Berlinie oraz Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. W drodze powrotnej do domu zajechaliśmy do Mc'Donalds'a. Do domu dojechaliśmy około godz. 21.00.

              Dla mnie wycieczka była fascynująca i ciekawa. Najbardziej podobało mi się w Akwarium, ponieważ widziałam małe, urocze meduzy i dużo kolorowych ryb, dużych i małych oraz dużego rekina.

                                                                 G A L E R I A

  Piotr Drzewiecki, kl. 5a

 • Dzień Niepodległości

 • Nagrodzeni w Mini Mundialu w MK Bowling!

  Nagrodzeni w Mini Mundialu w MK Bowling!

  W tegorocznym Mini Mundialu zdobyliśmy aż trzy nagrody! J  : za zajęcie III miejsca w Wielkim Finale w Szczecinie przez drużynę Burkina Faso, nagrodę Fair Play w grupie młodszej  (Peru) i w grupie starszej (Kamerun) ;-)

  Nagrodą był dwugodzinny pobyt na czterech torach w MK Bowling Szczecin. 26.10.2017 r. wyruszyliśmy z Widuchowej całą ekipą. Reprezentanci z klasy III, IV, V i VII SP świetnie bawiły się w MK Bowling. Dla niektórych był to pierwszy raz, ale mimo to różnymi technikami dorzucali kule do kręgli ;-)

  Mamy nadzieję, że w następnej edycji też odniesiemy sukces i będziemy mogli cieszyć się nagrodą J

  Opiekunowie: p. Marlena Błaż, p. Magdalena Sosińska, p. Robert Wilk

        

   

 • Zaduszki - 2 listopada

   W Dzień Zaduszny  pamiętajmy o wszystkich  zmarłych nauczycielach, pracownikach szkoły i tych którzy wspomagali szkołę.

  Będąc na cmentarzach niezapomnijmy zapalić im świeczkę i zmówić  modlitwę " Wieczny odpoczynek..."

 • WYJAZD DO PLECIUGI

  25 października uczniowie klas 0a i 0b wraz z wychowawczyniami obejrzeli  w Teatrze Lalek Pleciuga spektakl pt. "Kiedy zakwitnie margerytka". Ta prosta i urokliwa historia w piękny sposób wprowadziła młodsze dzieci w świat wartości. Spektakl dostarczył im dużo wzruszeń i radości. Zadowolone wróciły do szkoły.

  Marta Rosińska,Katarzyna Wierzchowska

       

   

 • BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZPIECZNY

  Warto zapamiętać kilka zasad, które poprawią nasze bezpieczeństwo:
  1. Gdy nie ma chodnika, to poruszaj się lewą stroną drogi – dzięki temu będziesz widział zbliżający się z naprzeciwka pojazd;
  2. Stosuj zasadę „widzieć i być widzianym”. To, że widzisz samochód, nie znaczy, że kierowca samochodu widzi Ciebie!
  3. Odblaski zakładaj na tę stronę ciała, która znajduje się bliżej osi jezdni, na nogę lub rękę, ponieważ na tych wysokościach odblaski są najlepiej oświetlone przez reflektory samochodów, które bardziej doświetlają prawą stronę drogi;


  4.Pieszy, który nie ma odblasków, zostaje zauważony przez kierującego samochodem dopiero, gdy znajduje się ok. 30 metrów od niego. Najczęściej to zbyt mało, by podjąć jakąkolwiek reakcję.
  5. Pieszy, który nosi odblaski, zostaje zauważony przez kierowcę znacznie wcześniej, bo z odległości nawet 150 metrów. To wystarczająco dużo, by go bezpiecznie ominąć.

   

 • Narodowe Czytanie w Widuchowej

  Dnia 10.10.2017 r. nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie organizowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

              Zapoczątkowana w 2012 r. akcja ma na celu popularyzację literatury polskiej oraz propagowanie czytelnictwa w wyniku publicznego odczytywania fragmentów dzieł literatury narodowej, często przez osoby znane i uznane za autorytyety.

              Wybrany w tym roku w plebiscycie społecznym dramat Stanisława Wyspiańskiego Wesele, to jego najsłynniejszy utwór, powstały na podstawie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Utwór ten napisany został w czasie, gdy Polska była pod zaborami i był kolejną próbą odpowiedzi na pytanie o przyczyny utraty niepodległości przez Polskę.

              W role postaci dramatu, użyczając im swoich głosów, wcielili się: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, pan Jerzy Sołtysiak (w roli Upiora – przywódcy powstania chłopskiego w Galicji), Wójt Gminy Widuchowa, pani Anna Kusy-Kłos (w roli Gospodarza zapraszajacego na wesele), Sekretarz Gminy Widuchowa, pan Andrzej Stachura (w roli Wernyhory – tajemniczego ducha przepowiadającego przyszłość), nauczycielka języka angielskiego, pani Sylwia Sikora-Kurcz (w roli Chochoła – symbolu niezdolności do walki), nauczyciel matematyki, pan Mariusz Baszak (w roli Jaśka), uczennice kl. 3 gimnazjum:  Paulina Augustyniak (w roli Staszka), Małgorzata Mlak (w roli Kuby), Laura Kubicka (w roli Poety, Czepca i Dziada), Malwina Kuczyńska (w roli Gospodyni i Haneczki). Didaskalia odczytała uczennica kl.3 gimnazjum Aleksandra Kiedos.

  Wśród słuchaczy byli uczniowie kl. 7 szkoły podstawowej, uczniowie kl. 2 i 3 gimnazjum, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły.

   

 • NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Szanowni uczniowie, nauczyciele, rodzice, Widuchowianie! WYBIERAMY


   

  Konkurs jest pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

  Głosuj dla najbardziej cenionych i lubianych przez uczniów i ich rodziców nauczycieli! Na laureatów czekają medale Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, które zostaną wręczone na początku grudnia podczas Konferencji Edukacyjnej.

  Naszymi kandydatami są  JOLANTA BEROWSKA i PAWEŁ WRÓBEL

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  JAK GŁOSOWAĆ?
  Przekaż informację dalej swoim znajomym :)yes

   

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej 14.10.

                                           Życzy dyrekcja

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Widuchowej
  ul.Barnima III 1
  74-120 Widuchowa
 • Stacjonarny: 91 4167115

  Fax: 91 416 71 36

Galeria zdjęć