• Rok szkolny 2013/2014

• Podczas obchodów Święta naszej szkoły uczniowie brali udział w indywidualnych i zespołowych konkursach związanych tematycznie z Patronem Szkoły.

Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na gazetkę na temat zwierząt chronionych występujących na terenie naszego powiatu.

W ramach wszystkich konkursów klasy gromadziły punkty. Liczba zdobytych punktów zdecydowała do której z klas trafił dyplom oraz Przechodnia Statuetka Eko Klasy  Dyrektora Zespołu Szkół w Widuchowej.

Nagrody rzeczowe, statuetkę, dyplomy oraz słodycze wręczali: pani dyrektor Barbara Szczawik i wicedyrektor Jolanta Berowska,  oraz zaproszeni goście.

Statuetkę Eko Klasy dla najbardziej aktywnej  klasy, ufundowała pani dyrektor Barbara Szczawik, natomiast fundatorami pozostałych nagród był Wójt Gminy Widuchowa pan Michał Lidwin,   oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół   w Widuchowej.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości oraz nauczycieli i uczniów. Następnie Poczet Sztandarowy wprowadził Sztandar Szkoły Podstawowej.

Po krótkim wstępie prowadzących apel i przywitaniu rozpoczęło się  wręczanie nagród zwycięzcom poszczególnych konkursów.

Wyniki rywalizacji:

W konkursie na gazetkę klasową::

1. Klasa 6a
          2. Klasa 5a
          3. Klasa 4a

W konkursie plastycznym:

1. Mateusiak Jakub 4a
          2. Żygadło Tomasz 5a
          3. Kaczor Kewin 4a

W konkursie wiedzy zwyciężyli:

1. Knap Klaudia
          2. Cisowski Tymon
          3. Madej Adam

W konkursie literackim „Jaki piękny jest ten świat”:

1. Naróżańska Marta 6a
          2. Zawadzka Julia 5a
          3. Rosińska Natasza 5a

W konkursie fotograficznym:

1. Ksel Hubert
          2. Narożańska Marta
          3. Szafrański Bartosz

W konkursie na najbardziej aktywną klasę- Eko klasa:

I miejsce zdobyła klasa: 5a

Podczas apelu pani Maria Bochenek- przedstawiciel Zarządu Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie przywitała naszych uczniów i nauczycieli jako nowych członków LOP.

Do Ligi Ochrony Przyrody przystąpiło 65 uczniów i 10 nauczycieli, którzy chcą działać w naszym środowisku na rzecz propagowania ochrony przyrody.

Kulminacyjnym punktem  apelu z okazji Dni Patrona, było ogłoszenie werdyktu, która klasa zwyciężyła w klasyfikacji Eko Klasa a tym samym zdobyła:  Przechodnią Statuetkę Dyrektora Zespołu Szkół w Widuchowej „EkoKlasa”.

Po tak  uroczystym akcencie zakończonych Dni Patrona, nastąpiło wyprowadzenie Sztandaru Szkoły Podstawowej.

Wszystkim uczniom podziękowano za udział w konkursach z okazji Święta Naszego Patrona Władysława Szafera, za ich zaangażowanie, za pomysły, za wenę twórczą, za wolę walki.

Organizacją obchodów Dni Patrona Szkoły Podstawowej w tym roku zajęli się: Daniel Zwoliński, Iwona Mikołajczyk, Małgorzata Baszak, Jolanta Berowska.  Wszystkim laureatom konkursów serdecznie gratulujemy, a wychowawcom i nauczycielom, którzy włączyli się w tegoroczne obchody Dni Patrona dziękujemy.

GALERIA FOTOGRAFII