• Rok szkolny 2014/2015

•      Jak co roku, od czasu nadania imienia naszej szkole i tym razem obchodziliśmy święto naszego Patrona, Władysława Szafera - polskiego botanika, profesora, dyrektora krakowskiego Ogrodu Botanicznego, wieloletniego dyrektora Instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w obchodach „Święta Patrona”, którego finał nastąpił 9 czerwca 2015r. na uroczystym apelu podsumowującym realizację działań. Mogliśmy gorąco powitać zaproszonych gości: p. Joannę Cisowską, p. Andrzeja Stachurę, p. Stanisława Domaradzkiego.

Uczniowie klas IV-VI dokonały prezentacji sylwetki Patrona Władysława Szafera.

Jak co roku, dumni z kontynuowania tradycji, zaplanowaliśmy z tej okazji liczne konkursy. Odbył się konkurs wiedzy o patronie; konkurs plastyczny „Kwiaty chronione wiosną”; konkurs klasowy „Zielnik”; wykonanie tabliczek z hasłami, które zachęcałyby do szanowania przyrody oraz „Kwiatki na Rabatki”.

A oto wyniki konkursów:

Konkurs wiedzy o patronie dla klas I-III Szkoły Podstawowej.

kategoria: klasy pierwsze kategoria: klasy drugie kategoria: klasy trzecie
          I miejsce  Agnieszka Kuziemkowska Dawid Kucharski  Amelia Królak
          II miejsce Julia Bachłaj Igor Łapiński  Kacper Wypchło i Miłosz Puzik
          III miejsce Witold Karapulka Wiktoria Gasińska

Konkurs na zielnik – dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej

I miejsce:    II miejsce:   III miejsce:
          klasa Vb  klasa IVa klasa IVb
          Wyróżnienie dla klasy  Va, VI a, VI b

Konkurs plastyczny: ,,Kwiaty chronione w Polsce”.

KATEGORIA: klasy 0-III

I miejsce II miejsce III miejsce
          Wiktoria Gasińska
          Oliwia Białkowska
          Aleksandra Buksza
          Michał Puzik
          Daniel Stańczyk
          Kacper Stawierej
          Igor Brzeziński
          Wyróżnienie: Sara Wróbel, Bartosz Augustyniak, Tomasz Maruszak, Filip Kurantowicz

KATEGORIA: klasy IV-VI

I miejsce II miejsce III miejsce Wyróżnienie
          Joanna Olszewska Paulina Krajewska Juliusz Winnicki

Aleksandra Konieczna

Konkurs LOP:  ,, Kwiatki na rabatki”

W konkursie uczestniczyło 7 klas 0-III. Uczniowie, pod opieką wychowawczyń, wykonali piękne rabatki które zdobią dziedziniec naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami.

Prezentacja tabliczek z hasłami przyrodniczo – ekologicznymi.

Każda klasa, która wykonała tabliczkę zaprezentowała swoje hasło podczas apelu i otrzymała słodki upominek.

Na zakonczenie mogliśmy obejrzeć inscenizację wykonaną przez uczniów „Wilk ekolog”.

Apel zakończył się przemówieniem p. Andrzeja Stachury, który podziękował za przekazaną tabliczkę z hasłem: ”Dbaj o rabatki, proszą cię kwiatki”.

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim zaangażowanym osobom.

Magdalena Sosińska, Mariola Żaczek,Jolanta Berowska, Małgorzata Baszak,
          Małgorzata Ścierzyńska,Beata Sołtysiak,Teresa Kortyna, Barbara Anders.

Zapraszamy do galerii Dzień Patrona Szkoły Podstawowej 2015.