Obchody Dnia Patrona Gimnazjum Kazimierza Górskiego

Rok szkolny 2013/2014

W roku bieżącym już po raz szósty w gimnazjum im. Kazimierza Górskiego obchodziliśmy Święto Patrona. Młodzież uczestniczyła we współzawodnictwie klas oraz w indywidualnych zawodach zdobywając punkty w wyścigu po najcenniejsze trofeum - Puchar Przechodni Dyrektora gimnazjum. Nasze szkolne święto objął patronatem wójt Gminy Widuchowa Michał Lidwin, który dla najlepszych ufundował nagrody. W dniu 21 maja na uroczystym apelu podsumowaliśmy wyniki współzawodnicwa i wręczyliśmy laureatom nagrody i dyplomy. Pani dyrektor Barbara Szczawik przekazała Puchar najwszechstronniejszej klasie IIIc. Pozostałe nagrody wręczyli: pani wicedyrektor Jolanta Berowska oraz w imieniu wójta Gminy Widuchowa pani Bogusława Siebert.

Święto Patrona było kolejną okazją do przypomnienia sylwetki Kazimierza Górskiego i przekazania najmłodszym gimnazjalistom wskazówek i zasad, którymi w życiu kierował się Nasz Patron. To na jego cześć nasi uczniowie wzięli udział we wszechstronnej rywalizacji klas w następujących dyscyplinach:

• W konkursie wiedzy o naszym Patronie,
  • W konkursie na projekt tapety ekranowej  gimnazjum,
  • W konkursie na gazetkę klasową o Patronie gimnazjum,
  • W Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego.

Oto wyniki wspólzawodnictwa klas:

W tym roku w konkursie plastycznym zadanie było nietypowe, należało zaprojektować tapetę ekranową. Spośród złożonych projektów graficznych Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajął uczeń klasy           III c    Adam Chudy ·

II miejsce zajęła uczennica klasy I b       Sandra Pająk ·

III miejsce zajęła uczennica klasy III c   Zuzanna Woś ·

Wyróżnienia otrzymali:       Damian Włodarczyk z klasy III c·

oraz       Aleksandra Kowalska z klasy I b, ·

W konkursie na gazetkę klasową o Patronie gimnazjum

I miejsce zajęła klasa: III c ·

II miejsce zajęła klasa: ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­I b ·

III miejsce zajęła klasa: III a   ·

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienie pozostałym klasom za ogromny wkład pracy w przygotowanie gazetek.

Turnieju Piłki nożnej im. Kazimierza Górskiego:

w kategorii dziewcząt zwyciężyła klasa ·  III b ·

II miejsce wywalczyła klasa I b ·

III lokatę uzyskała klasa III c ·

W kategorii chłopców zwyciężyła klasa · III a ·

II miejsce wywalczyła klasa III b ·

III lokatę uzyskała klasa II a ·

Decyzją jury sędziowskiego tytuły Najlepszego zawodnika Turnieju otrzymali: ·

• w kategorii dziewcząt Nikola Szmelcuch   z klasy III c ·
  • w kategorii chłopców Szymon Wierzchowski z klasy III b ·

Nagrody najwszechstronniejszym zawodnikom wręczyli pani Bogusława Siebert i pan Robert Wilk

Oto laureacii drużynowego konkursu wiedzy o Patronie Kazimierzu Górskim.

I miejsce zajęła reprezentacja klasy III a – Mateusz Rąpała i Michał Wierzbicki ·

II miejsce zajęła reprezentacja klasy III c – Weronika Wac i Zuzanana Woś ·

III miejsce zajęła reprezentacja klasy Ib – Monika Majewska i Sandra Pająk

Na zakończenie apelu pani dyrektor Barbara Szczawik ogłosiła wyniki klasyfikacji generalnej. W tegorocznej edycji zwyciężyła klasa IIIc, przed klasą IIIa oraz klasami Ib i IIIb.

W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim uczniom, wychowawcom klas, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w przygotowanie obchodów Święta Patrona. Panu wójtowi Michałowi Lidwinowi, pani dyrektor Barbarze Szczawik orazSamorządowi Uczniowskiemu dziękujemy za ufundowanie nagród. Za przygotowanie uroczystego apelu dziękujemy Jagodzie Leśniak Szymonowi Wierzchowskiemu z klasy IIIb oraz Zuzannie Woś z klasy IIIc.

Irena Chęś, Andrzej Stachura

GALERIA FOTOGRAFII