• ZADANIA ŚWIETLICY

1. Świetlica przeznaczona jest głównie dla uczniów dojeżdżających do szkoły.
          2. Celem działalności świetlicy jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej.
          3. Do zadań świetlicy należy w szczególności:
          - organizowanie pomocy w nauce;
          - organizowanie gier i zabaw ruchowych oraz innych form kultury fizycznej, w pomieszczeniu i na powietrzu mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny;
          - ujawnianie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień poprzez organizowanie zajęć w tym zakresie;
          - upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej;
          - rozwijanie samodzielności i samorządności oraz społecznej aktywności.
          4. Dni i godziny otwarcia świetlicy dostosowane są do potrzeb wynikających z rozkładu dowozu dzieci.
          5. Świetlica prowadzi zajęcia w grupach wychowawczych, które liczą nie więcej niż 25 uczniów.
          6. Świetlica realizuje swoje zadania według rocznego planu pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej świetlicy oraz tygodniowego rozkładu zajęć.

ZASADY KORZYSTANIA ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

1. Ze świetlicy szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły w godzinach od 7.15 do 15.15.
          2. Obowiązek przebywania na świetlicy mają uczniowie zwolnieni z zajęć edukacyjnych (religia, WDŻ, wychowanie fizyczne) oraz oczekujący na odwozy, w czasie od ukończenia zajęć do odjazdu autobusu.
          3. Rodzice ucznia wypełniają wniosek o zwolnienie z zajęć religii czy WDŻ, który następnie składają w sekretariacie szkoły do końca września każdego roku szkolnego. Po tym terminie wnioski nie będą rozpatrywane
          4. Rodzice ucznia, który na wniosek lekarza zostanie zwolniony z zajęć wychowania fizycznego również wypełniają wniosek, o którym mowa w punkcie 3, w terminie określonym przez lekarza.
          5. Wszystkie nieobecności odnotowywane są w dzienniku zajęć świetlicowych, a w czasie zastępstw także w dzienniku zajęć lekcyjnych.
          6. Zachowanie w świetlicy oraz nieobecności mają wpływ na ocenę zachowania zgodnie ze Szkolnym Systemem Oceniania.
          7. W czasie od rozpoczęcia zajęć do ich zakończenia uczeń nie może opuścić terenu Zespołu Szkół.
          8. Za zachowanie ucznia poza terenem szkoły odpowiada jego rodzic (np., wyjazdy tzw. „okazjami”, samowolne opuszczenie świetlicy, wyjścia do sklepów, do banku, na pocztę itp.)
          9. Wychowawcy świetlic raz w miesiącu informują wychowawców klas o nieobecnościach uczniów na zajęciach świetlicowych.
          10. Zajęcia świetlicowe prowadzone są w oparciu o plan pracy świetlicy, który uwzględnia między innymi potrzeby i zainteresowania uczniów.
          11. W świetlicy obowiązuje Regulamin, który tworzą uczestnicy zajęć.

ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA CODZIENNIE W GODZ. 7.15 - 15.15

Nauczyciele świetlicy