„ Podziwiam  upór  dzieci  w  niekończących  się  próbach  wstawania.”
                                                                                                                                                        Ewa Lewandowska

Drogi  Rodzicu, Opiekunie…

Staraj się zrozumieć swoje dziecko: jego potrzeby, możliwości i ograniczenia.

Spróbuj pomóc swojemu dziecku – zaobserwuj w codziennej pracy z dzieckiem, co jest najskuteczniejsze dla przezwyciężenia jego trudności. W razie potrzeby skorzystaj z fachowej pomocy nauczyciela – terapeuty pedagogicznego.

Celem najważniejszym terapii pedagogicznej jest stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego dzieciom z trudnościami rozwojowymi, rozwoju na miarę ich możliwości.

Nawarstwiające się niepowodzenia szkolne często stają się przyczyną przekonania dziecka o swej niskiej wartości, zniechęcenia, bierności, braku wiary w możliwość osiągnięcia sukcesu. W efekcie mogą kształtować się zaburzenia zachowania i niewłaściwe postawy społeczne.

Serdecznie zapraszam do współpracy, której celem będzie zapewnianie Waszemu dziecku wykazującemu trudności w nauce, harmonijnego  i wszechstronnego rozwoju, a co za tym idzie zapobieganie niepowodzeniom szkolnym.

Tylko ze stałej współpracy terapeuty i rodziców mogą płynąć wszechstronne korzyści.  Przenoszenie na teren domu rodzinnego ćwiczeń rozpoczętych na zajęciach zapewnia ciągłość terapii, zwiększa jej efektywność i stanowi podstawowy warunek osiągania pozytywnych rezultatów w procesie terapeutyczno-wychowawczym.