Kalendarz

 • NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Szanowni uczniowie, nauczyciele, rodzice, widuchowianie !, WYBIERAMY
   

  Konkurs organizowany jest przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

  Głosuj dla najbardziej cenionych i lubianych przez uczniów i ich rodziców nauczycieli! Na laureatów czekają medale Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, które zostaną wręczone na początku grudnia podczas Konferencji Edukacyjnej.

  Naszymi kandydatami są PAWEŁ WRÓBEL I JOLANTA BEROWSKA

  Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/plebiscyty/nauczyciel-na-medal/a/nauczyciel-na-medal-glosowanie-rozpoczete-wybieramy-najbardziej-cenionych-i-lubianych-nauczycieli,125309

   

  Przekaż informację dalej swoim znajomym :)yes

   

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej 14.10.

  Życzy dyrekcja

  Życzy dyrekcja

 • „Bezpieczna droga do szkoły”.

  We wrześniu uczniowie klas O-III uczyli się o bezpieczeństwie w drodze do szkoły.
  Odbyła się pogadanka z policjantem, lekcja prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”.
  Wszystkie prace były zgodne z tematem, estetyczne i starannie wykonane. Bardzo Wam dziękujemy za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac konkursowych smiley

  Oto lista nagrodzonych uczniów:

  Kategoria klas „0”

  1 miejsce Natalia Gołębiowska 0 B

  2 miejsce Marcel Białkowski 0 A

  3 miejsce Wojciech Winnik 0 B

  Wyróżnienia:

  Karina Czeda 0 A

  Hubert Hernik 0 B

  Oliwier Wróbel 0A

  Kategoria klas „I”

  1 miejsce Sebastian Czyrzniak I B

  2 miejsce Karolina Kabzińska I A

  3 miejsce Maja Smulska I A

  Wyróżnienia:

  Wiktoria Baranowska I A

  Weronika Łapińska I B

  Alicja Stachera I B

  Klasa „II”

  1 miejsce Patryk Chłystek

  2 miejsce Wiktor Bugaj

  3 miejsce Damian Kozioł

   

  Kategoria klas „III”

  1 miejsce Maja Betkier III B

  2 miejsce Kinga Czeda III B

  3 miejsce Lena Wilk III B

  Wyróżnienia:

  Blanka Kotecka III A

  Nadia Korczyńska III A

  Martyna Mach III B

   

  Serdeczne gratulacje! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach – Marta Rosińska, Katarzyna Wierzchowska

 • PROJEKT EDUKACYJNY „I TY ZOSTANIESZ OLIMPIJCZYKIEM”

                     Uczniowie naszego gimnazjum w dniach 24 – 30 września 2017r. wzięli udział w projekcie edukacyjnym, wspierającym rozwój uczniów wykazujących uzdolnienia przyrodnicze, a pochodzących z mniejszych miejscowości całej Polski.
  Zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi musiały być poparte umiejętnościami obliczeniowymi.

  Małgorzata Mlak, Michalina Urbanek, Tymon Cisowski i Tomasz Żygadło  uczestniczyli w sześciodniowych warsztatach, składających się z: zajęć laboratoryjnych, ćwiczeń rachunkowych, zajęć psychologicznych, spotkań wieczornych z laureatami olimpiady chemicznej i medalistami olimpiad międzynarodowych, chemicznych gier dydaktycznych integrujących grupę.

  Zajęcia odbywały się w salach Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, i trwały w godzinach 10.00 – 20.00, z przerwami na smaczne posiłki. Powroty do hotelu Ibis miały miejsce w godzinach 20.00 – 21.30. Pomimo zmęczenia i intensywnej pracy, uczniowie byli bardzo zadowoleni z odbywanych zajęć, chętnie w nich uczestniczyli, i gdyby nadarzyła się okazja, skwapliwie skorzystaliby ponownie z takiego wyjazdu. Zintegrowali się z gimnazjalistami z innych szkół, np. z Wrześni, Krośniewic czy Nadarzyna, nawiązały się przyjaźnie.              

  Podczas realizacji projektu nasi uczniowie rozwijali różnorodne umiejętności, np.: praktyczne, rozwiązywania problemów eksperymentalnych – planowania, przeprowadzania doświadczeń o obserwacji, prowadzenia obliczeń chemicznych, wyciągania wniosków. Ćwiczenia rachunkowe pozwoliły gimnazjalistom na doskonalenie umiejętności rozwiązywania problemów obliczeniowych chemii, a udział w warsztatach psychologicznych spowodował  zwiększenie  ich  kompetencji interpersonalnych, zwłaszcza w zakresie pracy w grupie, asertywności oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych czy konfliktowych.

  Zakres wiedzy chemicznej wykraczał poza materiał obowiązujący w gimnazjum. Większość omawianych problemów obejmowała treści licealne na poziomie rozszerzonym oraz na poziomie akademickim.

  Spotkania z laureatami Olimpiady Chemicznej i medalistami Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej dostarczyły uczniom gimnazjum informacji dotyczących sposobów efektywnego przygotowania się do zawodów, konkursów chemicznych oraz na poznanie perspektyw i możliwości, jakie otwierają się przed Olimpijczykami.

                     Pomimo napiętego grafiku zajęć, udało się również odbyć krótką wycieczkę po Warszawie.

  W godzinach wieczornych, z terenu wokół Stadionu Narodowego, gimnazjaliści podziwiali panoramę lewobrzeżnej Warszawy, zwiedzili Starówkę, Plac Zamkowy, odbyli spacer Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem. Jednym z ważnych punktów było zwiedzanie Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie, dwukrotnej noblistki z zakresu fizyki i chemii. W Multimedialnym Parku Fontann podziwiali pokaz dynamicznej wizualizacji oraz wodnej choreografii ze wspaniale dobraną muzyką.

  Uczniowie, oprócz wędrówki pieszej,  odbyli podróż tramwajem i metrem.  Dopisała pogoda, więc spacer był wielką frajdą, i przyjemnie było wczuć się w szczególną atmosferę naszej stolicy.

  Projekt odbywał się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chemicznego, był współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i realizowany w ramach „Programu pomocy wybitnie uzdolnionym uczniom”. W sobotę, 30 września br., w podsumowaniu warsztatów chemicznych uczestniczył Maciej Kopeć, Podsekretarz Stanu w MEN.

                                                                                   Opiekun grupy: mgr inż. Alicja Stawowska

        

                                                                                        G A L E R I A

 • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ KLAS II GIMNAZJUM

  Dnia 24 września 2017r. uczniowie klasy IIA  i IIB gimnazjum uczestniczyli w zupełnie innej lekcji przyrody, która odbyła się w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie koło Międzyzdrojów. Opiekunami tej wycieczki byli: p. Daniel Zwoliński, wychowawczyni klasy IIB Eliza Jaroszyńska, oraz wychowawczyni klasy IIA Iwona Waydyk.

               Podczas zajęć, które odbywały się w terenie jak i w pracowni laboratoryjnej uczniowie wcielili się w odkrywców i badaczy, by poznawać otaczającą ich przyrodę. Młodzi badacze poznawali zasady kształtowania się nadmorskiego krajobrazu , różnorodność ukształtowania wybrzeża Bałtyku oraz wielu ciekawostek z zakresu przyrody. W laboratorium odkrywali prawdziwy kosmos mikroorganizmów żyjących w kropli wody, którą samodzielnie pobrali z różnych zbiorników wodnych. Oprócz doświadczeń laboratoryjnych  uczniowie musieli również wybudować makietę swojego Parku Narodowego, dla wybranego zwierzęcia lub rośliny pod ochroną, z piasku, kamieni i innych materiałów znalezionych na brzegu (oprócz żywych roślin).

              Na koniec każdemu z uczniów został wręczony dyplom Młodego Badacza Przyrody, a nauczyciele otrzymali mikroskopy, z których będą korzystać uczniowie na lekcjach biologii. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim uczestnikom i na pewno szybko o nich nie zapomną. Mamy nadzieję, że wielu uczestników tej lekcji przyrody odkryło w sobie pasję poznawania i odkrywania przyrody.

                     

 • ZMIANA OBUWIA

  Proszę od 12 X 2017 r. przynosić obuwie zmienne do szkoły .

 • Święto Żurawia

  Święto Żurawia – spotkanie miłośników żurawi

             W piątek  29 września w Szkole Podstawowej  w Widuchowej miała miejsce impreza poświęcona żurawiom - ptakom stanowiącym symbol nadodrzańskich łąk. Świętowaliśmy Tydzień  Żurawia.  Gościliśmy   przedstawicieli    Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, oraz władz Gminy Widuchowa. Swoją obecnością zaszczycili nas również miłośnicy żurawi - uczniowie i mieszkańcy naszej gminy.

        Mieliśmy okazję obejrzeć  wystawę fotografii tego wspaniałego ptaka - najbardziej fotogenicznego przedstawiciela ptasiego świata.

        Uroczystości towarzyszyła galeria prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Młodzi artyści wykazali się niezwykłym talentem     i wrażliwością na piękno przyrody. Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni cennym nagrodami ufundowanymi przez Zespół Parków Krajobrazowych.

        Imprezę uświetniły występy najmłodszych uczniów naszej szkoły z zespołu folklorystycznego ,,Niezabudki”.

        Podczas tegorocznych obchodów tego święta wystąpił również akcent sportowy. Zorganizowano zabawy rekreacyjne dla uczniów klas piątych i szóstych. Młodym sportowcom kibicowali uczniowie całej szkoły.

        W organizację uroczystości jak zwykle włączyli się rodzice przygotowując poczęstunek dla wszystkich uczestników tego święta.

       Wiele radości daje nam obserwacja piękna i gracji żurawi. Większa jest jednak radość z obserwacji ludzi a zwłaszcza młodzieży szkolnej zachwycającej się tymi magicznymi ptakami.   Jolanta Berowska

 • ZBIÓRKA KARMY

   

  Przez cały październik będzie trwała zbiórka karmy (suchej, w puszkach, ryżu, makaronu, kaszy) ,akcesoriów typu smycze, szelki oraz koców, kołder, ręczników dla psów z Gryfińskiego Kojca. Dary proszę przynosić do sali 118 (klasa 0a- wych. M.Rosińska).

  Nie bądź obojętny! OTWÓRZ SERCE NA PSIE NIESZCZĘŚCIE.    DZIĘKUJĘ smiley

   

                                                                            

                                        

 • DZIEŃ ŻURAWIA 29.09.2017 r.

   W najbliższy piątek 29 września  o godzinie 15.30 zapraszamy do naszej szkoły wszystkich miłośników przyrody na uroczyste rozpoczęcie Święta Żurawia.

  Imprezie patronuje Zespół Parków Krajobrazowych Doliny Dolnej Odry. Podczas spotkania m.in. zostanie rozstrzygnięty cieszący się ogromnym powodzeniem wśród uczniów konkurs plastyczny ,,Żurawie". Wtedy też zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu oraz zwycięzcom turnieju sportowego, który miał miejsce we wtorek w sali gimnastycznej. Imprezę umili występ najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac młodych artystów jak i również na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 • Nauka Języka obcego

  W szkole  możliwa będzie odpłatna nauka języka obcego po zajęciach lekcyjnych.

  Chętne osoby, które zgodzą się na naukę będą zobowiązane przekazać deklarację  wychowawcom do 3 października 2017r.

  Zajęcia będę mogły  odbywać się w naszej szkole 2 razy w tygodniu po 1 h.

  Wszelkie informacje na stronie : www.pak.edu.pl

  Dokładniejsza informacja:

  str.2.docx

  Informacja.pdf

 • Sportowe potyczki z okazji obchodów Tygodnia Żurawia

  Podczas tegorocznych obchodów Tygodnia  Żurawia wystąpił akcent sportowy. W dniu dzisiejszym (26.09.2017) zostały zorganizowane zabawy rekreacyjne dla uczniów klas V i VI-tych. Każdą klasę reprezentowała 10-osobowa drużyna, która wystartowała w koszulkach ufundowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.

  Podczas kolejnych konkurencji nie brakowało emocji. Młodzi zawodnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również umiejętnością pracy w zespole. Nasi sportowcy mieli do pokonania takie zadania jak: „taczki”, pająka z brzuchem, dżdżownicę z piłką, prowadzenie piłeczki kijem unihokejowym, bieg „na trzy nogi” oraz przeniesienie piłeczki ping-pongowej na łyżeczce.

  Po świetnej zabawie I miejsce zajęła klasa Vb uzyskując 20 pkt, II miejsce-ze stratą tylko dwóch punktów - klasa V a (18pkt), III miejsce – klasa VIb (13 pkt), a IV-klasa VIa (8 pkt).

  Naszym reprezentacjom kibicowały klasy I – VI SP.

  GRATULUJEMY!!!                                                         

  Oprawą techniczną  zajęła się klasa IIIA gimnazjum, za co Im serdecznie dziękuję! J

  Spiker – Ola Konieczna, sędzia główny – Kacper Szyszłow, sędziowie – Natasza Rosińska, Klaudia Pawelec, Julia Jankowska, Klaudiusz Woźniak; prezentacja konkurencji – Patryk Olszewski i Sławek Masztaler; asystenci  techniczni: Sylwia Faryńska, Emilia Janus, Kuratnik Klaudia, Konrad Grabowski, Kamil Sulowski, Bartek Palczak, Filip Karalus. 

  Fot.: p.Robert Wilk

  Wychowawca klasy III A: Marlena Błaż                     
          

                                                                                       G A L E R I A

 • Wyjazd integracyjny klas IV

  Klasy czwarte spędziły wspólnie czas na wycieczce integracyjnej wraz z wychowawcami. Jako miejsce miejsce wybrano gospodarstwo agroturystyczne w Smętowicach. Można tam zobaczyć wiele gatunków rzadkich zwierząt oraz spędzić czas na szalonej zabawie: kilka placów zabaw, zjeżdżalnie, trampoliny, boiska do piłki - podsumowując: idealne miejsce do zabawy.
  Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć z wycieczki.  FILMIK   G A L E R I A

 • FESTYN ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE

  Dnia 19.09.2017r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pojechali na wycieczkę do Biskupina i Gniezna. Opiekunami byli: p. Irena Chęś, p. Eliza Jaroszyńska, p. Ryszard Juzyszyn oraz p. Elżbieta Świder. Plan wycieczki obejmował wyjazd o godzinie 6.00, przejazd do Biskupina, uczestniczenie w Festynie Archeologicznym „ Bogowie Wojny”, a następnie zwiedzenie Katedry Gnieźnieńskiej.
                 Biskupin to wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Gąsawa (na Pojezierzu Gnieźnieńskim). Leży ona w obrębie regionu historyczno- etnograficznego zwanego Pałukami. Biskupin jest powszechnie znanym stanowiskiem archeologicznym.To także pierwsza osada Słowian na ziemiach dzisiejszej Polski.
               Po dotarciu do osady, uczniowie mogli brać udział w tym, co ich interesowało. Atrakcji było mnóstwo. Chodząc od domku do domku oglądali m.in. wybijanie monet, farbowanie tkanin naturalnymi sposobami, wyrabianie naczyń, wytapianie metalu oraz wygląd przeciętnej chaty. Na terenie osady znajdowały się dwie sceny, na których odbywały się konkursy, tańce i pokazy. Około godz. 16.00 uczniowie udali się do Gniezna. Tam zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską.
              Dla wszystkich uczestników wycieczki była to z pewnością niezapomniana lekcja historii.  Temat Polski za czasów Piastów nie był im obcy, ale nowa wiedza, którą zdobyli na pewno przyda się w przyszłości. 

                                                                                         G A L E R I A

 • Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiej Gry Kryptologicznej ŁAMACZE SZYFRÓW,
  w której każdy chętny może wcielić się w agenta tajnych służb i poznać tajniki pracy kryptologa.
  Gra poświęcona jest polskim matematykom, którzy 85 lat temu złamali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma, czym przyczynili się do sukcesu aliantów w czasie II wojny światowej. Zabawa łączy więc elementy historii, matematyki i logiki.
  W zmaganiach biorą udział trzyosobowe zespoły, które poznają metody szyfrowania i łamania szyfrów by rozwiązywać wirtualne zagadki i łamać coraz trudniejsze depesze.
  Adeptem kryptologii może stać się każdy (jeśli tylko umie pisać), bowiem zabawa toczy się na trzech poziomach trudności - podstawowym (gdzie nie trzeba mieć żadnej wiedzy o łamaniu szyfrów), zaawansowany, oraz poziomie Enigma, w którym uczestnicy (z sukcesem) zmierzą się z tą słynną maszyną szyfrującą.
  Rejestracja zespołów już teraz, do 24 listopada na www.lamaczeszyfrow.pl!

  • POZIOM PODSTAWOWY od 25.09 (decydująca rozgrywka 13.10),
  • POZIOM ZAAWANSOWANY od 16.10 (decydująca rozgrywka 3.11).
  • POZIOM ENIGMA od 6.11 (decydująca rozgrywka 24.11).

   

 • KONKURS PLASTYCZNY „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECKA”

  Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku- Zdroju serdecznie zaprasza uczniów do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt: „PRAWA DZIECKA  OCZAMI  DZIECKA
  Konkurs  skierowany jest do uczniów klas I-IV Szkół Podstawowych województwa zachodniopomorskiego.
  Celem konkursu jest:
  Poznanie przez dzieci Praw Dziecka
  Uczenie dzieci korzystania z Praw Dziecka
  Rozwijanie szacunku do ludzi bez względu na kolor skóry, religii, wieku, narodowości
  Format pracy: A-3
  Technika dowolna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka i inne z wyłączeniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny.                                                            REGULAMIN KONKURSU

 • Witaj szkoło!

  4 września 2017 roku zaproszeni goście, rodzice, pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska spotkali się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Widuchowej.
  Były przemówienia i życzenia. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie obfitował w sukcesy naukowe i sportowe naszych koleżanek i kolegów.

 • DAR SERCA

  Pomagamy ofiarom nawałnicy - Widuchowa dla Szynwałdu.

  Drodzy rodzice, uczniowie, mieszkańcy gminy Widuchowa. Każdy z nas słyszał o tragicznych w skutkach nawałnicach na Pomorzu. Poszkodowani cały czas borykają się z wieloma problemami. Często brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy, bo najpierw trzeba zrobić dach, wyremontować zalane pomieszczenia, zebrać plony.

  Zespół Szkół w Widuchowej dołącza się do akcji wsparcia przygotowując wyprawki szkolne dla sześciorga dzieci
  ze  wsi Szynwałd w gminie Sośno.

  Chodzi dokładnie o plecaki, piórniki, przybory szkolne, farby, zeszyty, bloki, kredki itp. Rzeczy powinne być nowe. Można dodać także jakieś upominki (np. maskotkę) lub słodycze. Dary można przynosić do sekretariatu szkoły w dni powszednie od 7 do 15. Paczka zostanie nadana 31 sierpnia 2017 r. Czasu jest mało, ale wierzymy, że wspólnie uda się nam sprawić, że po tych dramatycznych chwilach dzieci poczują się szczęśliwe.

  Lista dzieci dla których przygotowujemy wyprawkę:

  Karol K. - lat 9 (3 klasa)
  Wiktor W. - lat 9 (3 klasa)
  Marcelina G. - lat 8 (3 klasa)
  Jakub S. - lat 10 (4 klasa)
  Patrycja D. - lat 7 (1 klasa)
  Kacper K. - lat 10 (4 klasa)

   

  https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-w-Widuchowej-724620617627215/?hc_ref=ARRZzDhgWik7ZjkOLAoTtjpkt5SQ3RMfAOW_c-dpn5o3kG4iJklUfZa-mwZP0GRv098&fref=nf

  info: 606 36 36 32

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Widuchowej.
 • Podręczniki szkolne w roku szkolnym 2017-2018

 • Upowszechnianie czytelnictwa.

     W bieżącym roku szkolnym realizowaliśmy Program Upowszechniania Czytelnictwa. W związku z tym przeprowadziliśmy wiele działań edukacyjnych mających na celu m. in. zachęcanie uczniów do czytania książek.

  Były to:

  1. Konkurs plastyczny: ilustracja do fragmentu „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. (dla klas 1-3)

  2. Literackie przerwy międzylekcyjne. Raz w tygodniu, w piątek, w sali 301, od 8:00 do 8:15 uczniowie klasy 4b i 6a czytali pod opieką p. B. Sołtysiak literaturę dziecięcą. Słuchaczami byli uczniowie nauczania początkowego. Przeczytano utwory H. CH. Andersena oraz E. Szelburg-Zarembiny.

  3. Kącik czytelniczy. Na 1. piętrze szkoły działał kącik czytelniczy. Można było tam poczytać czasopisma dziecięce i młodzieżowe oraz broszury dotyczące bezpieczeństwa uczniów. Opiekę nad tym kącikiem sprawowała p. Marta Rosińska

  4. Lekcje biblioteczne.

   5. Narodowe czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Społeczność szkolna wzięła  udział w ogólnopolskiej akcji promowanej przez prezydenta Polski - Andrzeja Dudę - pt.: "Narodowe Czytanie". Wtedy uczniowie słuchali wzorcowego czytania wójta Widuchowej - pani Anny Kusy-Kłos, sekretarza gminy - pana Andrzeja Stachury, rodzica - pani Jolanty Knap oraz nauczycieli – p. Mariusza Baszaka i p. Daniela Zwolińskiego. Za udział w tej akcji otrzymaliśmy podziękowania z kancelarii prezydenta oraz książkę H. Sienkiewicza „Quo vadis”.

  6. Bookcrossing. Od października 2016 r. działa w naszej szkole Bookcrossing. Na 1. piętrze znajduje się regał z książkami. Jest tam literatura dziecięca i młodzieżowa. Uczniowie czytają te książki i odkładają na miejsce, a czasami przynoszą inne.

  7. Godzina wychowawcza z literaturą. Co najmniej raz w semestrze na godzinach wychowawczych lub lekcjach języka polskiego uczniowie prezentowali i recenzowali książki przeczytane przez siebie.

  8. Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem.

  9. Słuchowisko - powieść "Metro 2033" Dmitrija Głuchowskiego.

  10. Gazetka szkolna Qurniq. Projekt gimnazjalny. Uczniowie pod opieką p. Anny Kuchcik wydali dwa numery gazety.

  11. Na deskach szkolnego teatru. P. Eliza Jaroszyńska w ramach zajęć artystycznych przygotowała z uczniami dwa przedstawienia z okazji Święta Niepodległości Polski. Jedno przeznaczone było dla uczniów, drugie dla mieszkańców i władz gminy. Uczniowie przygotowali też fragment apelu: ”W literackiej Europie”.

  12. Konkurs na prezentację multimedialną: „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”.

   

  Podsumowania w/w działań edukacyjnych dokonaliśmy w czerwcu na uroczystym apelu pt. „W literackiej Europie”.

 • Szkolny konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

     Szkolny konkurs ekologiczny dla gimnazjalistów ma głównie na celu rozwijanie zainteresowań problemami ekologicznymi, podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży oraz kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego.

     W konkursie, który odbył się 26 kwietnia 2017 roku,  wzięły  udział trzyosobowe drużyny z wszystkich klas gimnazjalnych, a rywalizacja przebiegała  w dwóch płaszczyznach - indywidualnej i zespołowej.

  A oto wyniki konkursu w rywalizacji drużynowej:

  I miejsce – klasa 1B
  II miejsce – klasa 2B
  III miejsce – klasa 3C

  Wyniki rywalizacji indywidualnej:

  I miejsce uzyskała Dominika Czechorowska z klasy 1B,
  dobywając jednocześnie tytuł Ekolog szkoły 2017”

  II miejsce - Gabriela Tobolska z klasy 3C

  III miejsce – Adam Madej z klasy 2B

                                                                                                           Organizator: Alicja Stawowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Widuchowej
  ul.Barnima III 1
  74-120 Widuchowa
 • Stacjonarny: 91 4167115

  Fax: 91 416 71 36

Galeria zdjęć