• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kom
      • Witamy na naszej stronie.
      • Na stronie znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
      • Najnowsze informacje dla rodziców i uczniów
      • Wybierz sekcję aktualności, aby wyświetlić szczegóły.
        • Narodowe czytanie w naszej szkole
          • Narodowe czytanie w naszej szkole

            09 października nasza szkoła ponownie brała udział w akcji Narodowe Czytanie organizowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
            Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której Prezydent naszego kraju - Andrzej Duda - zachęca Polaków do przeczytania nie tylko jednej książki, ale całej Antologii Niepodległości, na którą składają się aż 44 patriotyczne teksty literackie. List Prezydenta odczytał uczniom jeden z honorowych gości - Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty - pan Jerzy Sołtysiak. Pięknie wybrzmiały słowa: "W literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu tamtych przeżyć niż "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. (...) Niech z kart jego powieści przemówią do nas i ożyją na nowo dyskusje o wymarzonych „szklanych domach”...".

            Potem przenieśl

        • Rajd "Szlakiem Pamięci Narodowej"
          • Rajd "Szlakiem Pamięci Narodowej"

            Szkolny Klub Rowerowy w Widuchowej zorganizował rajd "Szlakiem Pamięci Narodowej", który wpisuje się w gminne obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie w towarzystwie opiekunów odwiedzili miejsca związane z forsowaniem Odry. Pierwszy postój odbył się w Gozdowicach, gdzie rowerzyści zwiedzili Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych. Kolejnym miejscem był historyczny punkt obserwacyjny z okresu forsowania Odry. Zaaranżowano tam zbudowany z drewnianych bali „bunkier”. Następnie grupa udała się na cmentarz wojenny 1 Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach. Nekropolia wywarła ogromne wrażenie na uczestnikach rajdu. Uczniowie złożyli znicze pod pomnikiem oddając hołd bohaterom. Nie obyło się też bez sesji na pobliskim czołgu. Kolejnym punktem było sanktuarium Matki Boskiej Nadorzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Potem grupa udała się na najdłuższy most kolejowy

        • Projekt -  "Zabawa w ekonomię, czyli moje pierwsze oszczędzanie"
          • Projekt - "Zabawa w ekonomię, czyli moje pierwsze oszczędzanie"

            W naszej szkole przez trzy miesiące realizowaliśmy projekt we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. W ramach tego projektu odbywały się warsztaty projektowe prowadzone przez panią Agnieszkę Kacała i panią Jolantę Wac. Podczas nich poznawaliśmy zagadnienia związane
            z różnym formami oszczędzania, historią pieniądza, rodzajem pieniędzy. Dowiedzieliśmy się czym są banki. Uczyliśmy się również, co można zrobić z zaoszczędzonymi pieniążkami. Zdobytą wiedzę przekazaliśmy robiąc prezentacje mutlimedialne. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Za wykonane prace dostaliśmy oceny, z których byliśmy zadowoleni. Jednak najfajniejszą częścią projektu okazała się wycieczka do Warszawy, do Centrum Pieniądza Skrzypka. Tam to dopiero można było zobaczyć całą górę pieniędzy. Na wielu piętrach obejrzeliśmy nie tylko historie pieniądza, monety oraz banknoty z dawnych czasów, ale też wydrukowaliśmy sobie pamią

          • SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW, UCZNIÓW, MIESZKACÓW GMINY WIDUCHOWA

            NA

            ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W SALI GIMNASTYCZNEJ W SP WIDUCHOWA

             - Obrazek 1

          •  - Obrazek 1

            Dyrektor Szkoły, Wychowawcy

            Zapraszają Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci
            do oddziału przedszkolnego

            na rok szkolny 2018/2019

            na spotkanie do stołówki szkolnej w dniu 19.06.2018 r. na godzinę 16.00.

        • PoczytajMY
          • PoczytajMY

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 7a (Madej Tomasz, Knap Amelia, Kunda Oliwia, Fronc Amelia, Raj Marcelina) wprowadzali w świat literatury uczniów klas młodszych.

            W zerówce czytali książkę W.Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”:

            „Pierwszy - czarny kudłaty,

            drugi – cały piegowaty,

        • Gminny Konkursu Matematyczny SUPERLICZEK
          • Gminny Konkursu Matematyczny SUPERLICZEK

            13 czerwca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny ,,SUPERLICZEK”. Wzięło w nim udział 18 uczniów ze szkoły podstawowej z Widuchowej i Krzywina. Każdą klasę reprezentowało po dwoje uczniów.

            Celem konkursu było: promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, popularyzowanie wiedzy matematycznej, podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, stworzenie możliwości sprawdzenia przez uczniów własnego poziomu wiedzy i umiejętności, ujawnianie młodych talentów matematycznych, zachęcanie uczniów do systematycznej pracy, integracja uczniów i nauczycieli naszej gminy oraz promocja szkoły i uczniów biorących udział w konkursie.

        • U Słowian i Wikingów
          • U Słowian i Wikingów

            24 maja pierwszo- i drugoklasiści z SP w Widuchowej zwiedzali Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie - zrekonstruowaną średniowieczną osadę, gdzie można zobaczyć 12 rekonstrukcji chat o konstrukcji zrębowej, palisadowej, plecionkowej i międzysłupkowej, bramę z fragmentem palisady, drewniane drogi i trzy wiaty warsztatowe. W towarzystwie ubranych w średniowieczne stroje pracowników skansenu maluchy zwiedziły zabudowania mieszkalne i rzemieślnicze, zobaczyły jak mogło wyglądać życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali, pracowali. We wnętrzach chat zgodnie z zasadą poznawania ,, żywej historii’ nie tylko podziwiały repliki oraz stylizacje mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku mogły wszystkiego dotykać, wypróbować działanie różnych narzędzi, usiąść na historycznych krzesłach, położyć się na łóżku. Wzięły udział w warsztatach z garncarstwa, tkactwa, strzelały z łuku, pisały gęsim

          • Szkolny konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

            Szkolny konkurs ekologiczny dla gimnazjalistów odbywa się w związku z obchodami Dnia Ziemi. Ma on głównie na celu rozwijanie zainteresowań problemami ekologicznymi, podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży oraz kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego. Dzień Ziemi 2018 poświęcony był dostarczaniu informacji i inspiracji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań ludzi w zakresie zużycia tworzyw sztucznych i przebiegał pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczanie plastikiem”.

        • Dzień Patrona Gimnazjum
          • Dzień Patrona Gimnazjum

            22 maja 2018 roku w Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego, odbył się uroczysty apel podsumowujący Dzień Patrona. W tym roku obchodzimy X edycję Święta. Puchar Przechodni Dyrektora otrzymała po raz drugi z rzędu klasa II a.

            Uczniowie gimnazjum brali udział w konkursach, których wyniki przedstawiamy poniżej:

          • ,,LEŚNA POLANA’’

            17 maja Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych ,,MOST’’ oraz Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie zorganizowało czwartą edycję imprezy turystyczno- integracyjnej ,,LEŚNA POLANA’’ , na którą zaproszono 12 uczniów z naszej szkoły. Po uroczystym otwarciu imprezy odbył się ,,Marsz na orientację’’, w którym doskonale spisały się nasze dwie sześcioosobowe drużyny. Potem było wiele atrakcji: ekomagik, masażyki, leśne fryzury, spektakl teatralny a także słodki poczęstunek: lody, owoce, drożdżówki oraz grochówka. Na koniec odbyło się rozdanie nagród: dyplomów i statuetek dla szkół oraz medali dla wszystkich uczestników spotkania. Wszyscy doskonale się bawili, aż żal było wyjeżdżać. Dziękujemy organizatorom za serdeczne przyjęcie i fantastyczną, pełną niezapomnianych wrażeń zabawę.

        • Obchody Dnia Patrona Władysława Szafera już za nami…
          • Obchody Dnia Patrona Władysława Szafera już za nami…

            Jak co roku, od czasu nadania imienia naszej szkole i tym razem obchodziliśmy święto naszego Patrona, Władysława Szafera - polskiego botanika, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektora krakowskiego Ogrodu Botanicznego, wieloletniego dyrektora Instytutu Botaniki UJ .

            Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem uczestniczyli w obchodach „Święta Patrona”, którego finał nastąpił 10 maja 2018r., na uroczystym apelu podsumowującym realizację działań. Oficjalną część apelu poprowadził uczeń klasy trzeciej Karol Sosiński, powitał p. Barbarę Kwaśniak – w-ce dyrektora szkoły, wychowawców, nauczycieli i uczniów.

        • Obchody Dnia Patrona Gimnazjum
          • Obchody Dnia Patrona Gimnazjum

            Uroczyste podsumowanie obchodów Patrona obędzie się 22 maja 2018r. o godz. 11:05 na godzinie wychowawczej.

            W tym dniu nastąpi podsumowania następujących konkursów:

            1.Konkurs wiedzy o patronie.

            Regulamin konkursu:

            Konkurs odbędzie się w dniu 14.05.18 r.(poniedziałek na 5 godzinie lekcyjnej) w sali nr 212 .

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
    • Biuletyn informacji publicznej
    • INFOLINIA
      dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, pedagogów

      800 800 605

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

      Wyszukiwarka

      Biblioteka BIP